|
Forum Dyskusyjne Klanu [BYE] Return to Castle Wolfenstein - RTCW - [BYE] Clan
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]Bart-S
Major
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Września
|
Wysłany: Wto 12:23, 07 Sie 2007 Temat postu: A4Tech SWOP-80 - Recenzja i Konfiguracja |
|
|
A4 Tech Office 8K (SWOP-80) - myszka Dolly
(źródło: Portal lab.pl, Autor: Piotr Gontarczyk)
Owieczka Dolly, urodzona 23 lutego 1996 roku jako pierwszy, sklonowany z dorosłego osobnika ssak, stała się swego rodzaju legendą. Powodzenie tego eksperymentu było kolejnym krokiem na drodze rozwoju genetyki. Ale chwila... Dlaczego ja tu piszę o kłębku owczej wełny na czterech nogach? Chyba dlatego, że trudno o popularną, sklonowaną mysz. Cóż, takie czasy. Albo zrobisz sobie trwałą, mnóstwo loków i nauczysz się mówić "Beee", albo Twoim jedynym oknem na świat będzie dziura w plastrze sera z Biedronki. Komputerowe myszy mają znacznie łatwiej. Wystarczy plakietka z logo odpowiedniego producenta, smukłe kształty, dużo guziczków i sukces murowany. Oczywiście plakietka musi być z logo firmy Logitech, bo w innym przypadku pozostałe warunki nie mają znaczenia. Czy aby na pewno? Z pozoru niewielka, choć stosunkowo w Polsce popularna firma A4 Tech postanowiła ożywić mysi świat, właśnie klonowaniem. Z materiału genetycznego, dorosłego gryzonia Logitech MX500 powstała mysz A4 Tech Office 8K, wśród polnych kumpli znana jako agent SWOP-80.
A4 Tech Office 8K to niedroga, przewodowa mysz optyczna, korzystająca z interfejsu USB. Posiada osiem przycisków, w tym siedem programowalnych i jeden ukryty w rolce. Jak wynika z opisu producenta, przeznaczona jest do pracy w biurze oraz do grania. Oczywiście sprawdzimy, jak się w tych zastosowaniach sprawuje, ale najpierw zobaczmy, jak prezentuje się z zewnątrz.
Poza samą myszką, w pudełku znajdziemy instrukcję obsługi, w całości napisaną w języku polskim oraz płytę CD-ROM ze sterownikami, oprogramowaniem iOfficeWorks, oraz dwoma programami do nauki pisania na klawiaturze. Pierwszy - TypingDr. - przeznaczony dla dorosłych, a drugi - TypingFun - dla dzieci.
Sam kabel Office 8K posiada wtyczkę USB, jednakże dla posiadaczy komputerów bez kontrolera USB, lub po prostu przyzwyczajonych do starego interfejsu, A4 Tech dołącza przelotkę z gniazdkiem USB i wtyczką PS/2.
(w rzeczywistości przelotka jest sporo mniejsza, niż na fotce )
A oto i ona, A4 Tech Office 8K. Czarna obudowa, wykonana jest z plastiku całkowicie matowego, w dotyku imitującego gumę. Dzięki temu palce nie ślizgają się po niej. Jedynie przyciski są w kolorze srebrnym, ale także matowe. Jak widać na zdjęciu, Office 8K przeznaczona jest, niestety, wyłącznie dla osób praworęcznych. Wskazuje na to szerokie wyżłobienie na kciuk po lewej stronie myszy. Wymiary, kształt i kolorystyka to idealna kopia popularnych myszy Logitech MX500/MX510/MX700/MX900. Inne jest jedynie umiejscowienie przycisków funkcyjnych (zdjęcie porównawcze zobaczymy za chwilę).
Wgłębienie na kciuk po lewej stronie jest wykonane na tyle dobrze, że zapewni ono sprawną kontrolę myszki, zarówno osobom o większych, jak i mniejszych dłoniach. Aby dodatkowo zmniejszyć możliwość ześlizgiwania się palca, w Office 8K powierzchnia bez mała całego wgłębienia jest chropowata (w myszkach Logitech MX5x0/700/900 jest ono gładkie). Drugą zmianą wprowadzoną w Office 8K jest odwrócenie wgłębienia o 180 stopni. Porównując poniższe zdjęcia, łatwo zauważyć, że wgłębienie w myszce Logitech wycięte jest do tyłu, a w Office 8K do przodu. Bardziej wygodne wydaje się być rozwiązanie A4 Tech, gdyż cały kciuk leży na gładziutkiej powierzchni, a i "półeczka" na oparcie palca jest wyższa i szersza niż u Logitecha.
Logitech MX510
Porównując prawe boki obu myszy można się jedynie jeszcze bardziej utwierdzić w przekonaniu, że A4 Tech jest klonem myszy Logitech. Jednakże i tutaj daje się zauważyć pewne, drobne ulepszenie. Także z tej strony, "półeczka" tym razem ograniczająca wysokość trzymania palców jest w Office 8K trochę wyżej niż w myszach Logitech. Samo wgłębienie także jest troszkę większe. Dzięki obu tym, bądź co bądź drobnym zmianom, A4 Tech Office 8K operuje się jeszcze wygodniej niż myszkami Logitech MX500/510/700/900. Zatem klonując je, A4 Tech do produktu wyjściowego wprowadził własne, drobne poprawki konstrukcji.
Logitech MX510
Na zdjęciu tego niestety nie widać, ale jak na A4 Tech przystało, spód myszki Office 8K jest wykonany z półprzezroczystego plastiku. Tutaj także odkrywamy pierwszą, drobną ale jednak wadę agenta SWOP-80. W testowanym egzemplarzu zauważyliśmy, że ślizgacze są niezbyt dokładnie przyklejone. Widać to wyraźnie na zdjęciu. Ślizgacze przednie (z lewej strony) nie leżą idealnie w swoich "schowkach". Na szczęście do przyklejenia ich użyto elastycznego kleju. To pozwoliło przesunąć oba ślizgacze o ten jeden, felerny milimetr. Co prawda to drobne przesunięcie nie powoduje żadnych problemów z odczytem położenia myszki, ale do czegoś przyczepić się trzeba . Optyczny sensor Office 8K pracuje z rozdzielczością 800 CPI, a system odczytu z komputerem, ze średnią wydajnością 119 Hz (zmierzono programem Mouse Rate Checker 1.1b).
Poza dwoma głównymi przyciskami i trzecim w rolce, Office 8K posiada jeszcze pięć, w pełni programowalnych. Office Switch, dwa funkcyjne oraz dwa przyciski nawigacji, które widać na zdjęciu poniżej, można dowolnie zaprogramować. Co prawda, mało kto będzie zmieniał funkcję prawego i środkowego przycisku, jednakże przyciski nawigacji można wykorzystać na wiele sposobów. Oprogramowanie iOfficeWorks pozwala np. przypisać im funkcje Wklej+Kopiuj, Wstecz+Dalej, W lewo+W prawo, itd. Można im przypisać uruchamianie programów oraz wywoływanie Menu NetJump i LuckyJump (o nich napiszemy więcej, w dalszej części tekstu). Chyba najlepszym dla nich przeznaczeniem będzie przypisanie im funkcji Wstecz oraz Dalej, dzięki czemu w dowolnej przeglądarce internetowej będziemy mogli szybko przeskakiwać pomiędzy otwieranymi stronami, a w programie Total Commander pomiędzy katalogami. Możliwości jest mnóstwo. Umiejscowienie i kształt obu przycisków nawigacyjnych są jak najbardziej ergonomiczne. Ich używanie nie sprawia żadnych problemów, ale także trudno je przypadkowo nacisnąć.
Office Switch - przycisk, któremu możemy przypisać łącznie osiem zestawów funkcji, realizowanych przez przyciski funkcyjne, znajdujące się przed rolką. Działanie Office Switch jest bardzo proste. Po kliknięciu na przycisk, na ekranie pojawi nam się mały ośmiobok, zawierający osiem pól - zestawów funkcji. Każdy zestaw to para dwóch poleceń, z których każde wykonuje jeden z przycisków funkcyjnych. Jest to bardzo przydatny dodatek, gdy pracujemy w edytorze tekstu, programie graficznym, czy jakimkolwiek innym programie użytkowym. Jak z bliska wygląda praca z Office Switch, napiszemy za moment.
Ostatni rzut okiem na naszego sklonowanego gryzonia. Widzimy tu oba przyciski funkcyjne, znacznie lepiej rozmieszczone niż np. w myszkach Logitech MX500. Tam jeden przycisk funkcyjny znajduje się pod rolką, a drugi nad nią. W Office 8K oba te przyciski znajdują się na tej samej wysokości i w dodatku są umieszczone bardzo blisko przycisków głównych. Dzięki temu, akrobacje palcami mamy z głowy.
Zanim przejdziemy do prezentacji oprogramowania, podsumujmy co nieco. A4 Tech Office 8K (SWOP-80) bezsprzecznie jest klonem świetnej serii produktów Logitech MX500/510 i pośrednio MX700/900 (tylko budową i kształtem). Producent poczynił nawet kilka drobnych kroków, mających ulepszyć i tak bardzo dobrą konstrukcję Logitech. Zmieniony układ przycisków funkcyjnych, większe, wygodniejsze i chropowate wgłębienie na kciuk oraz wyższe obie "półeczki" na palce po obu stronach, z pewnością jeszcze bardziej poprawiają komfort pracy z Office 8K, względem produktów firmy Logitech. Sama konstrukcja jest solidna, a w kwestii wykonania myszy można producentowi zarzucić jedynie drobne odchylenia dwóch z czterech ślizgaczy. Na szczęście nie wpływa to na pracę urządzenia. Zwłaszcza, że w praktyce mysz A4 Tech sprawuje się bardzo dobrze. Jak na swoją klasę cenową i w porównaniu do oryginałów, wręcz rewelacyjnie. Poniżej zamieszczamy obrazek, prezentujący skutki akceleracji wstecznej (a raczej ich brak) w A4 Tech Office 8K.
Występowanie akceleracji wstecznej, w myszkach optycznych objawia się tym, że podczas wykonywania bardzo gwałtownych ruchów, mysz dosłownie traci orientację. Skutkiem tego jest to, że mysz niepoprawnie rejestruje aktualną pozycję, a kursor losowo skacze po ekranie. Ma to ogromne znaczenie dla graczy. W wielu grach akcji (np. Quake ]I[ Arena, czy Unreal Tournament) ważny jest właśnie brak efektu akceleracji wstecznej, gdyż tylko to zagwarantuje nam, że gdy w grze będziemy chcieli błyskawicznie obrócić się o 180 stopni, nie obrócimy się w losowym kierunku, zazwyczaj nie tym, w który chcieliśmy. Test na występowanie akceleracji wstecznej można wykonać bardzo łatwo. Otwieramy dowolny edytor graficzny (może być nawet Microsoft Paint), ustawiamy szybkość przemieszczania kursora na poniżej średniej (suwak ten znajdziemy w panelu konfiguracyjnym, praktycznie każdej myszki). Wybieramy narzędzie rysowania (może być zwykły pędzelek) i przesuwamy myszkę w linii prostej tak szybko, jak tylko potrafimy, na długość co najmniej pół metra. Jeśli nasza myszka nie ma problemów z akceleracją wsteczną, otrzymamy linie, takie jak na obrazku powyżej, a te uzyskaliśmy właśnie na myszce A4 Tech Office 8K. Jeśli zaś nasza mysz narysuje coś, jak wzorki poniżej, raczej nie powinniśmy się dziwić, że jesteśmy kiepscy w Quake ]I[ Arena i celujemy zazwyczaj nie w to, co chcemy. Agent SWOP-80 ten test zdał na piątkę.
Przyglądając się oprogramowaniu iOfficeWorks poznamy jednocześnie tajniki działania przycisku Office Switch oraz Menu NetJump i LuckyJump. Nie będziemy oczywiście prezentować wszystkich zakładek, gdyż część z nich zawiera jak najbardziej standardowe opcje, w większości dostępne także gdy korzystamy ze sterowników systemowych.
Programowanie przycisków, jak widać na obrazku poniżej, ogranicza się do wybrania odpowiedniej pozycji z Menu. I tutaj ciekawostka. Producent informuje, że Office 8K posiada osiem przycisków oraz że wszystkie z nich są konfigurowalne. Jak widać na obrazku, lewy przycisk myszy (zwany głównym) nie podlega programowaniu. Nie sądzę, aby ktokolwiek miał potrzebę zmiany funkcji lewego przycisku, no ale jak osiem to osiem, a nie siedem. Tutaj widzimy także coś zabawnego. Dolna ramka pozwala nam wybrać ustawienie klawiszy głównych, zależnie od tego, czy jesteśmy lewo- czy praworęczni. Tylko po co, skoro kształt myszy pozwala na niej wygodnie pracować tylko osobom praworęcznym?
Centrum sterowania Office Switch. W pierwszym momencie, bez czytania instrukcji obsługi można się tu trochę pogubić, zanim się dojdzie, o co tu w ogóle chodzi. Ano właśnie... Czy opis działania przycisku Office Switch nie wydał się Wam troszkę zawiły? Aby zrozumieć, jak działa Office Switch, należy sobie przypomnieć, jak działają funkcje tego przycisku. Menu Office Switch wygląda tak:
Jak zapewne pamiętacie, przycisk Office Switch przywołuje zestaw ośmiu par funkcji, które można dowolnie dobierać poprzez oprogramowanie. To, co widzicie na poniższym obrazku, to właśnie owe pary. Wybieramy maksymalnie osiem tych, które nas interesują i po prostu je zaznaczamy. Jeśli nie zaznaczyliśmy opcji "Zamień Biuro-przycisk", to w każdej parze, pozycja z lewej wywoływana jest lewym przyciskiem funkcyjnym, a pozycja z prawej prawym. Jeśli bardziej odpowiada nam odwrotna forma, po prostu zaznaczamy tę opcję.
Jak to wszystko działa? Za przykład weźmy parę numer 3 (Wytnij i Wklej). Office Switch działa w bardzo wielu programach użytkowych (graficznych, edytorach tekstowych, przeglądarkach internetowych, arkuszach kalkulacyjnych, itd.). Bazując na naszej parze, klikamy na przycisk Office Switch i wybieramy ją.
W dymku mamy podpowiedź, który przycisk funkcyjny do czego będzie służył. Przycisk numer 6 jest z lewej, a przycisk siódmy z prawej. Jeśli pracujemy np. w Photoshop, robimy zaznaczenie obszaru. Chcąc wyciąć to zaznaczenie i wkleić np. do innego obrazka, klikamy na przycisk funkcyjny z lewej (6) i zawartość zaznaczenia znika. Przechodzimy do obrazka docelowego i klikamy na prawy przycisk funkcyjny (7) i nasze zaznaczenie jest wklejone. Jak widać na obrazku, prezentującym konfigurację Office Switch, możliwości jest całkiem sporo. Każde kolejne wywołanie Menu Office Switch pozwoli nam przełączyć się na inną ze zdefiniowanych przez nas par funkcji. Jak już zapewne zauważyliście, polskie tłumaczenie iOfficeWorks nie jest doskonałe (da się znaleźć kilka literówek). Jednakże producent zapewnił nas, że w następnych wersjach oprogramowania, błędy te zostaną usunięte.
NetJump i LuckyJump mają jeszcze więcej możliwości. Oba te Menu wyglądają bardzo podobnie, jednakże standardowo NetJump zawiera zestaw funkcji przydatnych podczas przeglądania internetu, a LuckyJump funkcje bardziej ogólne. Oczywiście, bez problemu oba te menu możemy dowolnie skonfigurować. Możemy nawet dodawać własne menu, łącznie aż 28! Jeśli do tego dodamy fakt, iż każde z naszych menu może zawierać dowolną liczbę pozycji, to szybko możemy dojść do wniosku, że możemy spokojnie oczyścić cały pulpit i nawet pozbyć się Menu Start. Wszystkie skróty do aplikacji, gier, folderów, linki do stron internetowych, itd., itd. możemy mieć pod kontrolą samej myszki! Aby móc korzystać z NetJump czy LuckyJump, musimy im przypisać któreś przyciski (ewentualnie jeden, jeśli chcemy korzystać np. tyko z jednego Menu). Ale który przycisk poświęcić? Dla kogoś, kto nie korzysta z Office Switch i przycisków funkcyjnych, a woli mieć dostęp do wielu skrótów\ z poziomu myszki, problemu nie będzie. Pozostali będą musieli się po prostu zastanowić. Warto jednak rozważyć tę kwestię, gdyż NetJump i LuckyJump pozwalają dodawać własne zestawy Menu. A tutaj mamy prawdziwe pole do popisu.
NetJump i LuckyJump mogą przechowywać skróty do aplikacji, dokumentów, folderów, stron internetowych, gotowych poleceń programów pocztowych, a nawet dowolnych sekwencji klawiszy! Aby dodać własne menu, klikamy na przycisk "Nowa/Zmiana" w zakładce "Ustawienia", a pojawi nam się poniżej zaprezentowane okno. Wystarczy, że z menu po prawej wybierzemy typ polecenia i wpiszemy (dla plików i folderów, wskażemy) odpowiednie dane i już mamy pierwszą pozycję we własnym menu. Sekwencje klawiszy mogą dać sporo frajdy. Na obrazku poniżej, środkowy zestaw poleceń zawiera pozycje sekwencji klawiszy, kolejno: CTRL+C, CTRL+L i CTRL+E - ostatnie dwie na potrzeby programu PaintShop Pro.
A tak to wszystko wygląda w praktyce:
1. W zakładce ustawień, dodajemy własne menu i nazywamy je przykładowo "Vega". Pojawi nam się okno konfiguracji menu, które omówiliśmy powyżej,
2. Gdy zakończymy tworzenie własnego menu, pojawi się ono na liście przycisków, które możemy dodać w zakładce Ustawienia.
3. Po zaznaczeniu menu "Vega", chcąc dodać je jako pierwszą pozycję NetJump, po prostu klikamy na pierwsze pole. Ikonka, którą wybraliśmy podczas tworzenia menu "Vega" powinna się pojawić na liście przycisków NetJump. W ten sposób pojedyncze, oryginalne polecenie zastąpiliśmy własnym menu poleceń.
4. Wszystko gotowe do pracy. W dowolnej aplikacji, czy np. na pulpicie klikamy na przycisk, któremu przypisaliśmy NetJump, a to wyświetli nam się na ekranie.
5. Aby użyć którejś z funkcji menu "Vega", klikamy na jego ikonkę, a owo menu wyświetli nam się na ekranie. Klikamy na wybraną pozycję i gotowe - polecenie jej przypisane zostanie wykonane. Z przykładowego menu możemy otworzyć stronę główną serwisu PCLab.pl, albo grę Quake ]I[ Arena.
Żeby było nam jeszcze łatwiej korzystać z naszych menu, także i je możemy przypisać któremuś z przycisków! Spostrzegawczość jednak popłaca. Jeśli mamy już nasze menu gotowe, zajrzyjmy do zakładki Przyciski i sprawdźmy, czy nie ma tam aby czegoś nowego!
Niespodzianka! Nasze menu pojawiło się także na liście funkcji, które możemy przypisywać przyciskom myszy. Dzięki temu możemy stworzyć własne, bogate w funkcje menu i korzystać z niego, z pominięciem NetJump czy LuckyJump. Czy można chcieć więcej?
Podsumowanie:
Nie da się ukryć, że A4 Tech Office 8K to produkt jak najbardziej udany. Jest bardzo tanią kopią legendarnych produktów Logitech serii MX, z kilkoma drobnymi, aczkolwiek bardzo dobrymi poprawkami. Mysz wykonana jest solidnie, prezentuje się bardzo ładnie i bardzo dobrze leży w dłoni. Podczas długiego grania, lepiej wykonane wgłębienie na kciuk i wyższe półeczki na palce po obu stronach zmniejszają zmęczenie dłoni. Do gier nadaje się nawet troszkę lepiej niż jej pierwowzór - Logitech MX500. Office 8K wykazała się także bardzo dobrą precyzją, co w tej klasie cenowej stanowi wręcz ewenement. Jej wielkim atutem jest funkcjonalność. Oprogramowanie iOfficeWorks ma ogromne możliwości, trzeba je tylko dobrze poznać. Jedyną drobną wadą, którą udało nam się namierzyć jest minimalnie nierówne przyklejenie dwóch przednich ślizgaczy. To jednak można skorygować samemu, nie martwiąc się specjalnie o ich odklejenie. Być może nawet inne serie tego modelu pozbawione są tego niedociągnięcia. Jako że Office 8K kosztuje bez mała czterokrotnie mniej niż pierwowzory Logitech, kwestia ta ma znaczenie raczej marginalne. Jeśli zatem poszukujecie dobrej, wygodnej i funkcjonalnej myszy do prac biurowych i do grania, a nie jesteście w stanie zapłacić za nią 200 i więcej złotych, A4 Tech Office 8K (SWOP-80) z pewnością spełni Wasze oczekiwania. Ten sklonowany gryzoń po prostu zasłużył na Rekomendację PCLab.pl.
Zalety:
- Precyzyjny czujnik optyczny
- Bardzo duża funkcjonalność
- Bardzo dobre wyprofilowanie konstrukcji
- Dobra jakość wykonania
- Bardzo niska cena
- Polskojęzyczna instrukcja obsługi i oprogramowanie
Wady:
- Przednie ślizgacze mogą wymagać minimalnej korekty
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]CYBORG
Captain
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Polska
|
Wysłany: Wto 13:47, 07 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
BART ????? Dorabiasz jako przedstawiciel handlowy ....WTF ??
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]Bart-S
Major
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Września
|
Wysłany: Wto 16:15, 07 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
Są problemy z konfiguracją tej mychy a kilku z Was z niej korzysta - znalazłem w tym artykule kilka ciekawych uwag i dlatego go zamieściłem...
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]Elvis
Sergeant
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Września
|
Wysłany: Wto 18:34, 07 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
Dzieki Bart za ten obszerny materiał Niestety nie pomoglo mi to w rozwiazaniu mojego problemu. Ale ok. Skonfigurowalem sobie tak klawe ze wszystko mam pod reka i w sumie nie musze juz konfigurowac myszy. Choc nie ukrywam ze nurtuje mnie ten problem nadal. Jeszcze troche podzialam. Narka.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]2neo2
Captain
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 260
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 4 razy Skąd: Września
|
Wysłany: Wto 22:53, 07 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
A może można ręcznie edytować plik: "xorg.conf". Nie wiem czy taki plik w ogóle istnieje do tej myszy, znalazłem to na forach linuxowych.
Dla Windowsa też coś podobnego zapewne istnieje.
Póki co znalazłem tylko coś takiego:
"Z 8 klawiszy w grach da się zaprogramować 5. reszta to klawisze do obsługi programów biurowych. Ale zato klawisze są bardzo przydatne i mają duże możliwości konfiguracjii, każdy można skonfigurować jako dowolny klawisz funkcyjny lub kombinację 2 klawiszy np Ctrl+C itd. Gram na w Q3A i Call of Duty i sprawdza się doskonale jak na produkt typowo biurowy. Jeśli w grze nie widzi mi np klawisz pod kciukiem to w windzie ustawiam to np jako "p" i w menu gry ustawiam np zmiane broni na "p" - wtedy zawsze działa."
Ostatecznie możesz pobawić się z czymś takim:
"Program VirtualKeys powstał podczas prac nad aplikacją WebOnSwitch – interfejsem umożliwiającym obsługę przeglądarki internetowej za pomocą jednego przycisku, np. switcha (włącznika).
Możliwości programu
Program VirtualKeys służy do zaawansowanej emulacji przycisków klawiatury aktywowanej zdarzeniami związanymi z myszą.
Program może posłużyć do zamiany sygnału myszki adaptowanej do pracy ze switchem (włącznikiem) na wymagany przycisk klawiatury (lub sekwencję przycisków). Jest to przydatne np. dla aplikacji AAC.
Aplikacja VirtualKeys jest w fazie testowania i w zależności od zainteresowania będzie rozwijana. Dlatego czekam na wszelkie uwagi.
Licencja
Aplikacja VirtualKeys jest darmowa.
Autor programu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku jego użytkowania.
[link widoczny dla zalogowanych]
Program instalacyjny VirtualKeys 0.1.3 [wersja niestabilna, Windows, 458KB]
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez [BYE]2neo2 dnia Wto 23:27, 07 Sie 2007, w całości zmieniany 2 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]CYBORG
Captain
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Polska
|
Wysłany: Wto 23:06, 07 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
Elvis ja wiem że to Bart wcisnoł ci tą mysz bo nie chciał zebyś miał taką jak on.....teraz udaje że stara sie pomóc.......
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]Bart-S
Major
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 450
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Września
|
Wysłany: Wto 23:44, 07 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
Ehh te "dobre" rady... Jak mu w końcu nie zadziała MOUSE4 i MOUSE5 oddaję mu swojego MX510
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]CYBORG
Captain
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 225
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Polska
|
Wysłany: Śro 0:01, 08 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
hahha kolejny trick!! UWAGA Bart chce komuś upchnąć swojego starego zużytego "szczura" bojowego za kosmiczną sume bo ma na oku jakąś nowizne...heheh
Nie z nami te Brunery - Numer !!!!
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]Elvis
Sergeant
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Września
|
Wysłany: Śro 7:21, 08 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
Mysz mam juz od dawna i kiedys mialem przypisane funkcje pod klawiszami pod kciukiem. Teraz jakos nie wiem jak to zrobilem. Ot problem. Niestety nie da sie ustawic w opcjach myszy alby np. klawisz Mouse 5 odpowiadał literze "P". Wtedy myśle byloby po problemie.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]2neo2
Captain
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 260
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 4 razy Skąd: Września
|
Wysłany: Śro 9:22, 08 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
A nie można ustawić tego klawisza jako np. "Ctrl+C" (lub inna kobinacja windowsowska) i to samo w grze zbindować. Nie jestem do końca pewien ale gdy mycha wyda komendę "Ctrl+C" i zbindujemy samo "Ctrl" to raczej powinno zadziałać.
Możliwe jest także, że skoro to klon Logitecha to i stery od jakiegoś MX'a zadziałają, zawsze możesz spróbować i tak nic już nie stracisz.
Poza tym masz ją podłączoną pod PS2, czy USB (podobno zdecydowanie lepiej na USB jest), wcześniej jednak sprawdź czy są nowsze steroniki do Twojego sprzętu.
Cytat:
"...proponuje sciagnac USBPatch... myszka "wyciaga podkręcenie" do 1000 Hz - oczywiscie odczujesz to tylko wtedy jak podłączysz ją pod USB, jeszcze lepiej jak byś podłączył ją pod USB 2.0..."
jest także jeszcze coś takiego: [link widoczny dla zalogowanych]
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]Elvis
Sergeant
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Września
|
Wysłany: Śro 11:13, 08 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
Mozna przypisywac klawiszom myszy takie komendy jak ctrl+c lub cos innego. Probowalem przypisac backspace pod klawisz mouse5 w programie myszy. I potem to samo zrobilem w wolfie przypisujac backspace jako reload weapon. Lecz nic to nie dalo. Nadal nie dziala.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]Elvis
Sergeant
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Skąd: Września
|
Wysłany: Czw 10:55, 09 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
Po ciężkich próbach udało mi się przypisac pod klawisz myszy 5 wyciąganie noża. Niestety automatycznie przypisał się on też do klawisza mouse 4. Próba zrobienia podobnego skeczu z reloadem nie przyniosła skutku. Tak jakby reload nie można było po te klawisze zbindować. Ale dobre i to
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]ZOMBI_PL
Lieutenant
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 2 razy Skąd: 3rd planet from sun
|
Wysłany: Czw 6:13, 16 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
.... przepraszam ale po jakiego .... jest ten cały wątek.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]2neo2
Captain
Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 260
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 4 razy Skąd: Września
|
Wysłany: Czw 9:38, 16 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
Elvis kupił taką mychę i ma z nią delikatne problemy.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
[BYE]ZOMBI_PL
Lieutenant
Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 2 razy Skąd: 3rd planet from sun
|
Wysłany: Sob 5:32, 18 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
achaaaaaaaaaaaaaa
Ja potrzebuję moduł sterowania wycieraczek do SUZUKI SWIFT 1992
Może ktoś ma - ewentualnie schemat
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|